4

NASZ CEL

Wspólnie z naszymi dziećmi Tymkiem i Mateuszem pragniemy Ci pokazać na własnym przykładzie jak stosowanie technik relaksacji i medytacji pozytywnie wpływa na życie dziecka i całej rodziny. Ogólnodostępne publikacje i badania naukowe potwierdzają, że codzienne zamknięcie oczu, zatrzymanie się, skupienie się na swoim oddechu, zmienia częstotliwość fal mózgowych i wpływa na uważne, radosne i pozytywne postrzeganie świata. Powszechnie się mówi, że medytacja jest najprostszym i najbardziej efektywnym narzędziem, które pomaga osiągnąć stan spokoju, harmonii, pozwala uspokoić myśli i nabrać do nich dystansu… Tak to działa u dorosłego człowieka, a co się stanie jak na medytację pozwolimy dzieciom?  

Mateusz i Tymek medytują z nami już od dwóch lat! Też czas dał nam dużą wiedzę jak włączać dzieci w medytację i co zrobić, aby sprawiała im radość. Dlatego chcemy przybliżyć i pokazać Tobie naszą wiedzę i  doświadczenie, abyś mógł ją samodzielnie stosować ze swoimi dziećmi.

Przedstawiona na naszej stronie metodyka “Dziecięcej medytacji sensorycznej” a wraz z nią szeroki wachlarz medytacji mają dać narzędzia i techniki rodzicom/opiekunom we wspieraniu dziecka w obszarze emocji, budowania więzi rodzinnych oraz postrzeganiu świata zewnętrznego i wewnętrznego. Nasza metodyka powstała na bazie wielu prób i testowania różnych miejsc do medytacji, konfiguracji słów i zdań, muzyki oraz długości medytacji, które po połączeniu dawałyby efekt odczuwania miłości, bliskości, szacunku i wzniosłych emocji dla całej rodziny. W naszej metodyce znaczną część czasu poświęciliśmy na pracę z dziećmi w przestrzeni serca i miłości. Ma to swoje naukowe potwierdzenie w badaniach wykonanych przez HeartMath Institute – w Polsce reprezentowany przez Panią Małgorzatę Kwietniewską.

Dziecięca medytacja sensoryczna, połączona z koherencją serca  i uważnością została opisana w zakładce „DZIECIĘCA MEDYTACJA SENSORYCZNA”. Jest to nasza autorska  technika  medytacyjna, którą stosujemy z naszymi dzieci. 

Podejrzewamy, że pewnie i Tobie czasami jest ciężko wygospodarować odpowiednio dużo czasu swoim dzieciom  w tym ,,zabieganym” świecie. Naszym celem jest pokazanie Tobie, że zmiana nawyków, przyzwyczajeń, sposobu myślenia u siebie i swoich dzieci jest kluczowa dla podniesienia jakości życia rodzinnego, budowania więzi rodzinnych, miłości i wspólnego zaufania. Bardzo często traumy z dzieciństwa rodziców są nieświadomie przenoszone na swoje dzieci i warto je zauważyć, aby ich nie powielać schematów. Opisywane przez nas metody i techniki pozwolą całej Twojej rodzinie żyć pełną radością, bliskością, miłością i poczuciem harmonii bez zbędnych ograniczeń, cementując w ten sposób mocniej więzi rodzinne.

Wszystkie nasze medytacje stosujemy na co dzień z naszymi dziećmi, co jest gwarantem dobrze przygotowanych narzędzi.  Po dwóch latach prac nad naszą metodyką zauważyliśmy fenomenalne efekty i pozytywne zmiany u swoich dzieci, jak i dzieci rodziców, którzy zgodzili się przetestować metodykę “Dziecięcych medytacji sensorycznych”. Rodzice zauważyli poprawę skupieniu się dzieci, stały się bardziej uczuciowe, zaczęły z większym optymizmem postrzegać świat, zwiększała się ich odporność na sytuacje stresowe.  

Tak jak we wszystkim, również w stosowaniu naszej metodyki wymagana jest systematyczność i indywidualne podejście do każdego dziecka przez rodzica lub opiekuna. Byłoby wspaniale, gdyby sam rodzic/ opiekun był także zainteresowany praktykowaniem medytacji lub miał wiedzę w zakresie prowadzenia medytacji. Jeśli nie macie doświadczenia w praktykowaniu medytacji to nasi Trenerzy CalmKid są do Waszej dyspozycji, aby w pierwszych próbach stosowania naszej metodyki Wam pomóc. Prowadzimy też regularne spotkania indywidualne i grupowe związane z medytacjami dla dzieci, jak i dorosłych. Są one oparte na własnych i jakże intensywnych doświadczeniach, ale również teorii przekazywanej w przystępny sposób.  

WIERZYMY ,ŻE KAŻDY RODZIC/OPIEKUN TO CO MOŻE OFIAROWAĆ NAJWIĘKSZEGO  SWOJEMU DZIECKU TO MIŁOŚĆ, ZAINTERESOWANIE I CZAS. ROZWÓJ EMOCJONALNY DZIECKA WIĄŻE SIĘ Z DUŻĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, KTÓREJ JAKO RODZICE/ OPIEKUNOWIE UCZYMY SIĘ CAŁE ŻYCIE. DOŁĄCZ DO NAS, RODZICÓW ŚWIADOMYCH POTRZEB SWOJEGO DZIECKA, UWAŻNYCH NA ICH EMOCJE I TWORZĄCYCH BEZPIECZNĄ PRZYSTAŃ PEŁNĄ MIŁOŚCI, SZACUNKU I WZAJEMNOŚCI.

Jako rodzice Tymka i Mateusza cały czas się uczymy i podnosimy swoje kwalifikacje i medytujemy. Chcemy wspólnie wychować nasze dzieci tak, by w przyszłości były pełnymi miłości dorosłymi dla których kreatywność i  odwaga będą czymś normalnym. Musicie wiedzieć, że nie medytujemy od dziesięciu lat, nie zwiedziliśmy stu krajów, nie byliśmy w klasztorze mnichów aby nauczyć się medytacji, nie przeczytaliśmy stu książek aby wypełnić Przewodnik tysiącami cytatów…  Jesteśmy rodzicami, którzy z całego serca chcieli zmiany. Chcieliśmy wyjść poza ustalone schematy życia, traumy oraz stać się w pełni kochającą  rodziną. My to zrobiliśmy i nam się udało! Wam też się uda!

Specjalne podziękowania kierujemy dla naszych mentorek Klaudii Pingot, Sylwii Pogorzelskiej, Małgorzaty Kwietniewskiej, które zaufały nam, dały moc do działania oraz odwagę do sięgania po marzenia.

Szczególnie podziękowania kierujemy do Moniki Lisieckiej i Moniki Diurczak Trenerek CalmKid, które wsparły nasz projekt merytorycznie, dzieląc się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwoju emocjonalnego i osobistego dzieci i dorosłych.

Jesteśmy też wdzięczni dr Joe Dispenzy, dr Bruce Lipton, dr Gregg Braden za ich wiedzę i inspirację do pracy nas sobą.

Magda , Krystian, Tymek, Mateusz